Login klienta

Novinky

Nové produkty
Špeciálna ponuka
+ Akciové sety

DANTE™

2016-12-23 15:37:51

Nová energia s Dante™

Nová rada DT od MONACORu teraz pohodlne umožňuje realizovať zvukové inštalácie cez IP (sieťové) riešenie s Dante rozhraním za veľmi atraktívnu cenu s novým reproduktorom WALL-05DT, ktorý je vhodný pre pevné inštalácie v obchodoch, hoteloch, v baroch a reštauráciách, v školách alebo indoorových športoviskách.S klasickým dizajnom a modernými komponentami, ktoré tento reproduktorový systém poskytuje, dokážete zabezpečiť vynikajúci zvuk pre každé použitie.


Inštalácia dokáže zaistiť maximálnu účinnosť. Sortiment výrobkov zo série DT spolu s DanteTM umožňujú takmer neobmedzené možnosti pre uplatnenie.


Patentovaný systém Dante firmou Audinate je trendová sieťová technológia pre digitálny prenos zvuku,ktorý umožňuje prenos niekoľkých digitálnych audio signálov súčasne. Je možné prenášať nekomprimované a synchronizované zvukové signály prakticky bez oneskorenia. Tým sa technológia Dante™ dokonale hodí pre živé vystúpenia, záznamy vysielania a inštalácie.

 

                                       

 

                                       

 

Výhody použitia štandardnej IT siete pre zvukové prenosy sú zrejmé. Kabeláž použitá v projektoch je často nákladovo efektívnejšia. Táto technológia tiež umožňuje vysokú mieru flexibility pri plánovaní a realizácií projektu. Namiesto použitia ťažkých a drahých analógových káblov alebo viacjadrových káblov,  je možné aplikovať nákladovo efektívnejšie ethernetové káble.

 

 


Dante možno použiť paralelne s existujúcou sieťou, čo z neho robí mimoriadne atraktívnu možnosť. Pri IP prenose signálu nedochádza k rušenie od ostatných elektrických prístrojov,ani k prenosovej strate kvality signálu na základe väčších káblových vzdialeností. Vzhľadom k logickým pripojeniam namiesto tých fyzických, je možné zmeniť pripojenie pomocou jediného kliknutia tlačidla myši. Rôzne zariadenia v rovnakej sieti, sú schopné prijímať jeden kanál ako zvukový nosič signálu.

 

WALL-05DT - Plug & Play Audio over IP


Nástenný reproduktor WALL-05DT dokonale spĺňa všetky požiadavky. Nejde len o DSP modul, ale je tiež vybavený integrovaným 2-kanálovým Dante™ modulom. Tento Dante reproduktor je vhodný najmä pre komerčné aplikácie v profesionálnej oblasti. Môže byť použitý napríklad v aplikáciach, kde niekoľko zvukových kanálov musí byť prenášaných na veľké vzdialenosti a do rôznych oblastí alebo miest. Oblasti použitia zahŕňajú školy, kancelárske budovy, fitness centrá, obchody a reštaurácie...
Digitálny prenos poskytuje hneď niekoľko výhod oproti analógovému vysielaniu. Dokonca aj v prípade väčších vzdialeností má signál k dispozícii porovnateľne nízku náchylnosť k rušeniu. Analógové audio prenosy vyžadujú vyššiu kvalitu kábla,čím sa navyšuje cena projektu. V porovnaní s ďalšími audio over Ethernet aplikáciami, napr. CobraNet alebo EtherSound, môže Dante podporovať gigabitové aplikácie s niekoľkými kanálmi, ponúka nižšiu latenciu a automatickú konfiguráciu.
WALL-05DT je ​​napájaný pomocou PoE (Power over Ethernet) alebo cez 12V napájací zdroj. Okrem toho integrovaný DSP modul možno ovládať pomocou aplikácie, ktorá poskytuje tie najdôležitejšie funkcie ako ovládanie celkovej hlasitosti a korekcie výšok, stredov a basov.

 

Ovládanie je vo vašich rukách ...

 
Akékoľvek zariadenie s integrovaným DSP modulom, ktoré je pripojené k rovnakej sieti WLAN ako iPhone alebo iPad, možno pohodlne ovládať pomocou aplikácie MONACOR-DT pre iOS. S rôznymi predvoľbami prostredníctvom rozbalovacieho menu je k dispozícií ovládanie hlasitosti Master alebo nastavenie výšok, stredov a basov. Aplikácia je vhodná najmä pre súkromné ​​použitie.


Dokonale zdôrazní priestor ...

 
Bez ohľadu na ich veľkosť, vyžadujú moderné bary a reštaurácie individuálne riešenia pre rôzne oblasti umiestnenia. So sériou DT od MONACORu budete môcť tieto výzvy ľahko zvládnuť.


Scenár: bar v štyroch zónach.

 
V tichom priestore je potrebné poskytnúť decentnú hudbu na pozadí, ktorá by nemala narušiť prebiehajúce konverzácie. Barová časť tiež vyžaduje špecifickú úroveň hlasitosti, ktorá umožňuje viesť rozhovor alebo si objednať nápoje pri bare. Za týmto účelom sme použili reproduktorový systém WALL-05DT.
V záujme zabezpečenia dobrej atmosféry v celom priestore, by hudba na pozadí mala byť poskytnutá z viacerých zdrojov s možnosťou voľby. Ak chcete splniť tieto požiadavky je možné použiť stropné reproduktory EDL-10TW/WS, ktoré sa inštalujú do systému cez PA zosilňovač AKB-160DT s integrovaným modulom Dante.
Hudba na tanečnom parkete si žiada vyššiu úroveň hlasitosti. Toto môžete dosiahnuť s použitím napríklad reproduktorových sústav EUL-2/SW, ktoré sa integrujú do systému cez AKB-160DT a subwoofer EUL-2SUB/SW, ktorý je riadený s pomocou PA-900DT.

Celý systém je možné ovládať z jedného PC, ktorý umiestnite kdekoľvek a jednoduchý softvér sa postará o ľahké ovládanie hlasitostí a zoznamu skladieb.

NAVŠTÍVTE NÁS!

NAVŠTÍVTE NÁS!